מסעות לאומן
וערש החסידות באוקראינה

עם

כעת לא קיים תאריך לנסיעה הבאה שלנו לאומן.

אנו עוקבים אחר הנחיות הקורונה ויציאה מהארץ וברגע שיתאפשר נעדכן כמובן

'אשירה-שמים' בניהולם של רוני ונורית אילון - הירש מוציאים מסעות לקברות הצדיקים באוקראינה מזה 12 שנה. נסיעות נשים בבלעדיות עם הר' ימימה מזרחי, ונסיעות נוספות לזוגות גברים ונשים ברוח 12 הצעדים, סדנאות נשימה, מוזיקה ולימוד מעמיק בתורת החסידות מהבעש"ט ורבי נחמן מברסלב. תפילה ולימוד בציון וסדנת התבודדות בגן סופיה.
בנסיעות הנשים שהותנו באומן מלווה בשיעוריה של הר' ימימה מזרחי, והמסע ברחבי אוקראינה בליווי ולימוד עם רוני ונורית אילון-הירש,
מסע חוויתי עשיר בהופעות מוזיקליות, סטנדאפ, הפרשת חלה , מוזיקה וריקודים.

הנסיעות שלנו מלוות בהדרכות סרטוני וידאו בזמן נסיעות, יחס אישי, חום והמון אהבה במטבח עשיר ומפנק עם הארוחות הכי טעימות באומן. והכי חשוב - לימוד מעמיק וקהל משתתפים איכותי ולומד.

מסלול המסע שלנו

 • נתב"ג

  נקודת מפגש קבוצות בשדה התעופה נתב"ג

 • קייב

  נחיתה בשדה התעופה של קייב

 • ברדיצ'וב

  ציון ר' לוי יצחק מברדיצ'וב. סניגורם של ישראל, עליו התבטא ר' נחמן - פאר הדור.

 • מעז'יבוז'

  ציון הבעל שם טוב הקדוש, ביקור בביה"כ העתיק, ובמעיין הפלא.

 • ברסלב

  עיירה קסומה ליד נהר הבוג, וביקור בציונו של ר' נתן - ממשיך דרכו של ר' נחמן.

 • אומן

  ציון ר' נחמן

rabanit

כוחה של תפילה בקברי צדיקים

לפי הגר"א, "בזמן שאין לצדיקים בדור מקום לנוח, אז הוא שורה על הצדיקים ישני עפר. נמצא שמקום מנוחת הצדיקים הוא מקום השראת השכינה (הגהות על תיקוני הזהר כ"ב, ע"ב). לפי ה"אש קודש", הצדיק שבקבר מצטער בצער האדם שהגיע אליו לשפוך את שיחו וכדי שלא לצער את הצדיק, יענה הקב"ה למתפלל... ולפי בעל "קב הישר", עצם הטלטלה שבנסיעה לקברות הצדיקים, הצפיפות והדחק, מכפרת כגלות וכמוות, ולו בשל כך "כדאי הוא ר' שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק"!
עליית נשים לקברי צדיקים, נתפסת לא אחת כמנהג לא מובן במקרה הטוב וכאמונה טפלה במקרה הרע. מאז ומעולם, היוו צדיקים, בחייהם ובמותם, מוקדם פנייה ומשענת לנשים במצוקתן. גדולי התורה ידעו כי הצער הנשי מגלם את מצוקת השכינה, והנשים מצידן, ידעו שההליכה אל הנביא חודש ושבת, יש בה כדי לנסוך בהן כח.
אני מאחלת לכולנו נסיעה מהנה ומועילה - ושבזכות הצדיקים שאותם נבקר, ה' ישמע את תפילותינו ויעזור לכל אחת ואחת ויתן לה את מבוקשה.

ימימה מזרחי

ron-nsurit

התגעגעתי לעצמי אז באתי

זאת הכותרת שמובילה אותי בכל נסיעה מחדש לאומן לרבי נחמן, ולענקי החסידות-הבעל שם טוב ועוד. במסע הענק הזה לערש החסידות באוקראינה, התחושה הזאת של הגעגוע לעצמי, למי שאני, האני העטוף בכל כך הרבה עטיפות של כאילו, אולי, בשביל... הרצון לגעת בעצמי ובנשמתי מוביל אותי כל פעם מחדש למסע הזה כאילו זאת הפעם הראשונה. מסע לכאורה גאוגרפי אך בפועל מסע נשמתי עמוק לתוכי פנימה. רבי נחמן בתורה קפ"ח בליקוטי מוהר"ן מסביר שהאבידה הכי גדולה שאבדנו, זה הידיעה מי אני באמת, מה התכלית שלי ומה הייעוד האישי שלי בעולם הזה אליו נשלחתי. אצלי, מסביר רבי נחמן נמצאות כל האבידות שלך, כל חלקי נשמתך שעוד לא מצאתי, מי שיבוא אלי וידרוש את אבידתו יקבל אותה חזרה. ורבינו מבטיח הבטחה אישית כי יסייע לך בכל העולמות, המסע מלווה בהמון לימוד ותובנות כבעלי תשובה שחותרים במסע הזה לגילוי של חיינו. לגלות עצמו ללא פחד, ללא עכבות של"מה יגידו". המסע מלווה בסדנאות חוויתיות, בניגונים ובשמחה ובהרבה אהבה, קבוצתית ואישית, הדרכה מקצועית מנוסה והפקה מושקעת וחוויתית.
מתגעגעת לעצמך? אז בואי איתנו!

רוני ונורית אילון הירש​

משתתפי המסע מספרים

0
מסעות
0
משתתפים
% 0
שביעות רצון

אז למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר עכשיו

שם פרטי*
שם משפחה*
אימייל*
נייד*
הודעה
סטטוס ליד
מקור של ליד

מרכז שמים אשירה

אומן על המפה

שתף

גלילה לראש העמוד